Obserwatorzy

wtorek, 18 lutego 2014

Wszystko o przedłużaniu rzęs metodą 1:1 firmy BLACK LASHES

Witam Was Kochane... 
Dzisiaj opowiem Wam troszkę o metodzie zagęszczania i przedłużania rzęs 1:1. Za nim zdecydowałam się na szkolenie szukałam wielu informacji na ten temat jednak teraz wiem że sporo zostało pominięte bo na szkoleniu dowiedziałam się mnóstwo ciekawostek. Tutaj postaram się omówić wszystko co najważniejsze i Was w pewnych kwestiach uświadomić. Powiem Wam jak do tematu podejść od strony klienta i jak to wygląda od strony osoby która te rzęsy zakłada.

A więc najpierw troszkę o firmie na jakiej pracuje. I z racji tego będę się opierała na wszystkim co jest związane z tą firmą czyli produkty, metoda. Ponieważ w tym kierunku zostałam przeszkolona. Jednak pamiętajcie że 1:1 to zawsze ta sama czynność przyklejania rzęsy sztucznej do naturalnej.... Jednie co może się różnić w danych firmach to właśnie opakowania produktów... Każda firma ma swoje, faktura, konsystencja i oczywiście jakość a także technika nakładania rzęs.


BLACK LASHES wyróżnia sprawdzona jakość produktów i usług. Bogaty wybór luksusowych materiałów do pracy, jak również niezwykła staranność w podejściu do klientów i współpracowników.
Dzięki profesjonalnemu treningowi praktycznemu, zakończonemu certyfikatem możesz zostać stylistką rzęs BLACK LASHES. Jest to równoznaczne z najwyższym poziomem specjalizacji w dziedzinie przedłużania rzęs i możliwością pracy z użyciem najlepszych metod i materiałów.

BLACK LASHES gwarantuje pełne zadowolenie klienta z idealnie przeprowadzonego zabiegu, ale również komfort osoby wykonującej zabieg. Szereg naszych zaufanych i zadowolonych klientów nieustannie rośnie.

ZALETY METODY BLACK LASHES 1:1

1. DLA KOGO PRZEZNACZONA JEST METODA BLACK LASHES 1:1.
Metoda Black Lashes 1:1 przeznaczona jest dla Pań, które mają potencjał na zostanie stałą klientką, odwiedzającą systematycznie studio urody. Metoda BLACK LASHES 1:1 idealna jest dla osób cierpliwych ,nastawionych na uzupełnianie i mogących zapłacić więcej za trwalszy efekt. 

2. JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?
 Trwałość zaaplikowanych rzęs metodą 1:1 Black Lashes wynosi do 8 tygodni jednak że jest to czas wypadnięcia ostatniej rzęsy więc w celu zoptymalizowania efektów zlecane jest uzupełnianie co 3-5 tygodni. Oczywiście wszystko jest zależne od żywotności naszych rzęs:)

3.JAKIE SĄ MOŻLIWOŚCI DOBORU RZĘS?
Rzęsy występują w różnych długościach, grubościach i profilu. Na jedno oko zostaje zaaplikowane od 80-100 rzęs. Ostateczny wygląd rzęs dostosowany jest do potrzeb klientki.

4.JAK WYGLĄDA ZABIEG APLIKACJI?
Zabieg wykonuje się w pozycji leżacej, na zamkniętym oku. Stylistka w pewnym zakresie czasu przykleja pojedynczo ,rzęsa do rzęsy-1 rzęsa syntetyczna, jedwabna bądź z norki do 1 rzęsy naturalnej, w odległości 1mm id skóry powieki. Rzęsy naturalne można przedłużyć o 30%-50% naturalnej długości. Rzęsy można również zakładać na dolną powiekę. Po zabiegu nie czuje się żadnego obciążenia naturalnych rzęs. Rzęsy są lekkie i wyglądają naturalnie. Po aplikacji nie trzeba już tuszować rzęs. Demakijaż należy wykonywać bardzo delikatnie, aby nie powyrywać włosków. Rzęsy można usunąć u stylistki, która w profesjonalny sposób usunie rzęsy. Zdjęcie rzęs odbywa się przy użyciu REMOVER Black Lashes, który rozpuści klej.
NIE NALEŻY ZAAPLIKOWANYCH RZĘS USUWAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ!

5.JAK NALEŻY PIELĘGNOWAĆ RZĘSY BLACK LASHES?
Do 48 po aplikacji:
-unikać narażenia rzęs na działanie wody, ciepła,pary wodnej oraz pocierania
-nie stosować żadnych kosmetyków w okolicach oczów
- unikać kąpieli w ciągu pierwszych 48h po aplikacji. Klej ulega jeszcze utwardzaniu. Zapytaj stylistkę jak myć twarz nie mocząc rzęs.
-pierwsze dwie noce spać na plecach aby rzęsy nie pogniotły się podczas wysychania kleju.
-unikać zabiegów chemicznych na twarz oraz zabiegów podrażniających okolice oczu
-przeczesywać rzęsy rano i wieczorem specjalną szczotką

Po upływie 48 godzin od aplikacji należy:
-ograniczyć wizyty w saunie, pomieszczeniach parowych i solarium do minimum. Częste wystawienie rzęs na nagłe zmiany temperatury i wilgoć mogą osłabić wiązanie klejowe, powodując przedwczesne wypadanie rzęs
-myć rzęsy i powieki codziennie w celu zachowania zdrowych i pięknych rzęs. Do zmywania makijażu i tuszu należy stosować płyn do demakijażu bez dodatku olejów oraz bezwłókienkowe aplikatory bądź pałeczki kosmetyczne (mokre nie zostawiają po sobie puszku).
-unikać stosowania tłustych kosmetyków w okolicy rzęs , w tym kremów pod oczy, serum, wazeliny, tłustych olejków i mleczka gdyż mogą one rozpuścić wiązanie klejowe.
-unikać stosowania kosmetyków wodoodpornych, w tym tuszu i eyelinera. Używaj produktów Black Lashes ,które są opracowane specjalnie do przedłużonych rzęs.
-rozczesywać rzęsy i modelować codziennie rano i wieczorem za pomocą specjalnej szczoteczki
-można stosować utrwalacz Black Lashes do rzęs w celu zachowania ich pięknego wyglądu i wydłużenia ich trwałości
-należy unikać wacików ,płatków zawierających włokna
-pamiętajmy aby delikatnie obchodzić się z rzęsami i ich nie wyrywać ani nie pocierać
-rzęsy Black Lashes nie wymagają malowania. W celu osiągnięcia jeszcze bardziej wyrazistego efektu , można stosować specjalny tusz. Zaleca się w małych ilościach i na samych końcówkach rzęs. Tuszem można malować również dolne rzęsy.

Podczas aplikacji rzęs istotną sprawą jest higiena oraz bezpieczeństwo stylistki i klientki.

PRZECIWWSKAZANIA DO APLIKACJI RZĘS.
Są choroby ,przy których występowaniu nie należy wykonywać aplikacji rzęs:
-choroby alergiczne
-brak naturalnych rzęs
-zespół suchego oka
-zapalenie spojówek
-skubanie i wyrywanie rzęs
-nadmierne wypadanie rzęs
-chemioterapia

SZKŁA KONTAKTOWE- nie są przeciwwskazaniem do aplikacji rzęs. Na czas trwania zabiegu należy jednak bezwzględnie ściągnąć szkła kontaktowe.


WAŻNE!
Jeżeli jesteście alergiczkami to do zabiegu lepiej użyć rzęs syntetycznych ponieważ jedwabne i z norki mogą Was uczulić.
NIEZBĘDNE MATERIAŁY
 1.Rzęsy
W ofercie Black Lashes znajdują się rzęsy o różnej długości ,grubości i profilu.
 2.Klej
 3.Lash Primer
Preparat do odłuszczania rzęs naturalnych przed aplikacją sztucznych rzęs. Stosując primer zwiększona zostaje przyczepność pojedynczej rzęsy.
 4.Pęsety
Jedna pęseta prosta konieczna jest do separacji rzęs, druga wygięta do przyklejania rzęs.

 5.Remover
Profesjonalny produkt służący do zdejmowania rzęs, usuwania kleju z nieprawidłowo zaaplikowanych rzęs lub usuwania pozostałości kleju ze skóry oraz z narzędzi. Specjalna formuła nie niszczy rzęs naturalnych i jest zgodna ze standardami medycznymi.
 6.Podstawka kryształowa lub kamień nefrytu
Spowalnia wysychanie kleju. Klej pozostaje o wiele dłużej plastyczny. Należy aplikować po kropelce na kryształ/kamień. Dzięki odpowiedniej wadze jest bardzo stabilny i wygodny w użyciu. 

7.Płatki żelowe/taśma medyczna
Służą do odseparowania powieki górnej od dolnej.
8.Pompka
Przyspiesza wysychanie kleju- jednak u mnie jest to produkt zbędny
9.Podstawka sylikonowa 
Podkładka silikonowa pozwala na pewne i szybkie chwytanie rzęs.
10.Mikroszczoteczki
Bezwłókienkowe aplikatory to profesjonalny produkt stosowany do oczyszczania rzęs ,usuwania nadmiaru kleju jak również precyzyjnego usuwania makijażu. Aplikatory nie wchłaniają produktów więc mniej zużywają preparaty i nie pozostawiają włókienek.Tak naprawdę warto korzystać również z pałeczek kosmetycznych... Zwilżone primerem nie zostawiają po sobie żadnych włókienek na rzęsach i dzięki nim mam pewność że rzęsy zostały naprawdę odtłuszczone.

11.Szczoteczka do rzęs.
Służy do przeczesywania rzęs podczas zabiegu jak i po.
 12.Utrwalacz do rzęs.
Zabezpiecza rzęsy i przedłuża ich trwałość. 

13.Specjalny płyn do demakijażu. 
Jeżeli przychodzi do nas klientka z tuszem na rzęsach to właśnie tym płynem należy wykonać demakijaż. Nie zawiera on żadnych tłustych substancji co zagwarantuje nam że nie stanie nam się nic złego podczas aplikacji rzęs... Można nim także wykonywać demakijaż na już przedłużonych rzęsach. Jest stworzony z myślą o nich.
 14.Nożyczki.
Są bardzo pomocne przy docinaniu taśmy medycznej.Wybierając się na taki zabieg mamy prawo wypytać stylistkę dokładnie o szczegóły. Mamy prawo zobaczyć wszystkie produkty na jakich będzie pracować i dopilnować czy wszystko będzie wykonane higienicznie. Niestety kiedy już będziecie leżały z zamkniętymi i podklejonymi oczami to już wtedy nie dopilnujecie niczego. Warto też sprawdzić jej fotografie z poprzednimi pracami. I oczywiście musicie powiedzieć jaki efekt chcecie uzyskać, naturalne spojrzenie bądź czy wręcz teatralne... Wybór należy do Was:). Nigdy nie dajcie sobie niczego narzucić bo to Wy macie czuć się na co dzień komfortowo. 


Często dziewczyny się reklamują niskimi cenami... Dziewczyny które nigdy nie przeszły szkolenia i wykonują taki zabieg na własną rękę. Nie dajcie się zwieźć bo możecie skończyć tak.


Źle przeprowadzony zabieg nie tylko wygląda niekorzystnie ale i też może być katastrofą dla oka. Każdy włosek rośnie w innym tempie i podczas kiedy stylistka powiedzmy nałoży jedną rzęsę na dwie to po paru dniach włosek zacznie pociągać za sobą ten drugi co może skończyć się strasznym swędzeniem bądź też mogą się pojawić stany zapalne.

Czy taki zabieg niszczy rzęsy?
Nie ,o ile wykonany jest prawidłowo. Przyjmuje się że nie nakładamy rzęs na wszystkie włoski... Baby lashes malutkie młodziutkie włoski pomijamy i zostawiamy je na dopełnienie. Nie kleimy na nich rzęs z tego względu że i tak by szybko odpadły ponieważ są zbyt delikatne i jeszcze zbyt słabe. Jednak po trzech-czterech tygodniach są już świetne do dopełnienia. Niektóre stylistki uzupełniają wszystko jednak kiedy rzęsy zaczynają nam odpadać to później nie mamy żadnych na dopełnienie co wygląda strasznie. W najgorszym wypadku obciążane baby lashes mogą przestać odrastać po pewnym czasie i oko będzie łyse. Warto też po przedłużeniu rzęs zainwestować w odżywkę która je wzmocni i utrzyma dłużej efekt.

Moje spostrzeżenia od strony stylistki:
Z pozoru wydaje się że nakładanie rzęs jest to bardzo prosty ,szybki zabieg. I kiedy wcześniej oglądałam materiały filmowe stwierdziłam że to łatwizna i na pewno szybko mi pójdzie. Nic bardziej mylnego. W pierwszych chwilach na szkoleniu sobie pomyślałam o ''Matko ,co ja w ogóle tutaj robię'';p? Liczy się precyzja, precyzja i jeszcze raz precyzja i co najważniejsze cierpliwość i polubienie tego co się robi. Pensety to muszą być Twoje dwie nowe ręce i ważne jest aby opanować manewrowanie nimi. Teraz mogę powiedzieć że ta czynność bardzo mnie odsterowuje i bardzo to lubię. Oczywiście każda klientka ma inne rzęsy jedne są proste długie, inne zakręcone krótkie rosnące krzyżowo. Jedne łatwe w aplikacji inne bardzo trudne. Ale nie ma rzeczy niemożliwych, wystarczy troszkę cierpliwości i zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć wymarzony efekt:)

Moje wykonanie:)
Delikatny efekt u Marzenki


Kolejne Marzenki z bardziej wyrazistym efektem Ekstra kocie oko u Martusi


A Wy co myślicie o takim zabiegu? Może już miałyście bądź cały czas uzupełnicie rzęsy? Jakie są Wasze odczucia?:)
Koniecznie napiszcie:)

14 komentarzy:

 1. Różnica jest niesamowita! Chętnie bym wypróbowała przedłużanie rzęs latem, ale boje się, że efekt końcowy mnie nie usatysfakcjonuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przez przypadek usunął mi się komentarz;/

  OdpowiedzUsuń
 3. ja raz przedłużałam metodą 1:1, ale byłam niezadowolona, po tygodniu już miałam luki takie, że źle to wyglądało i bardzo zaczęły mi wylatywać moje rzęsy już po wszystkim.. :< ładne rzęski te pierwsze, u Marty troszkę za bardzo drama efekt, ale to tylko mówię tak pod siebie, bo ogólnie prezentują się wspaniale :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My z MArtą lubimy efekty Wow i właśnie też zamierzam mieć takie mega rzęski.

   Usuń
 4. O CC nie poczytasz u mnie. Już znalazła się osoba do wymiany za niego. A ja i tak bym pewnie go użyła kilka razy - nie lubię takich produktów, wolę paletkę Sleeka z wymiany ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama przedłużam i sama widziałam jak może to być zle wykonane.,

  OdpowiedzUsuń
 6. O matko, jak zobaczyłam zdjęcia źle założonych rzęs to aż mi szczęka opadła, masakra.
  Miałam tą metodą robione rzęski i sama również robiłam, co prawda tylko raz, a i tak były lepsze niż te na zdjęciach o których pisałam wyżej ;) praca jest żmudna ale efekt świetny.

  OdpowiedzUsuń
 7. BARDZO FAJNY POST:) ja widziałam już różne cuda u klientek ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. podoba mi się efekt u drugiej dziewczyny, której robiłaś rzęsy :) może kiedyś sobie taki zabieg zafunduje, ale boję się tego wracania do normalnych rzęs...
  pozdrawiam, A

  OdpowiedzUsuń
 9. swietny post i efekt u Marty bardzo w moim stylu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim zdaniem przedłużanie to fajna sprawa. Miałam kiedyś i bardzo to ładnie wyglądało. Co prawda za wygodne nie było, ale efekt mega.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam pytanie co do długości rzęs a dokładnie cieniowania ile długości rzęs najczęściej używasz czy jest możliwość użycia jednej długości aby efekt był wow? No i przy zakladaniu rzęs często widzę że niektóre rosną krzywo albo za powykrecane i gdy założę sztuczną ona układa się tak samo jak naturalna a wtedy efekt który otrzymuje to efekt splatanych rzęs jak tego uniknąć/jak wyprostować rzęsy?
  P.s też pracuje na firmie blacklashes ale wolę rzęsy na paskach ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. A czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak usunąć rzęsy za pomocą removera w kremie z black lashes? Bo nie mogę tego nigdzie znaleźć

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy oddany komentarz. Dajecie mi wiele motywacji:)
Odwiedzam każdego kto zostawia po sobie ślad:) Jeżeli spodoba mi się u Ciebie to na pewno zostanę na dłużej:).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...