Obserwatorzy

czwartek, 14 marca 2013

Walka z trądzikiem - DrożdżeJuż nasze prababki wiedziały, że na pryszcze najlepsze są drożdże. Wiedziano też o tym w Egipcie za czasów faraonów, gdzie dbające o gładką cerę pięknisie spożywały je z apetytem. Współczesna nauka również nie lekceważy ich leczniczych właściwości i zaleca drożdże jako lekarstwo przy różnych schorzeniach, np. przy pewnych chorobach skóry, cukrzycy, stanach zapalnych nerwów, rwie kulszowej i oczywiście przy trądziku.
Jak wiadomo drożdże należą do ogromnej rodziny grzybów. Rozmnażają się przez pączkowanie tak szybko, że z tego tempa ich rozwoju wzięło się powiedzenie "rosnąć jak na drożdżach". Ale na tym nie kończą się ich zalety. Drożdże też mają duże właściwości odżywcze. Zawierają witaminy z grupy B, estergol (prowitamina D), węglowodany, białka i trochę tłuszczów. Ponadto - mnóstwo związków mineralnych, bardzo potrzebnych nam mikroelementów, np. chrom i selen zawierają też wapń.

Dzisiaj chciałam zaprezentować Wam maseczkę jaką wykonuje dwa razy w tygodniu.
Maseczka ma za zadanie oczyścić naszą skóre i pory i dostarczyć wzystkiego co najlepsze w drożdzach oraz rozjaśnić.

 Przegotowanie jest bagatelnie proste: 
Ćwiartka drożdży + 1 łyżka ciepłego mleka. 
Następnie papkę nakładamy na oczyszczoną wcześniej
 twarz i pozostawiamy na 15 minut, po czym zmywamy.
Najlepiej jest wtedy nie robić żadnych:P min ,nie śmiać się gdyż 
maseczka bardzo ściąga a 
jak doprowadzimy do popękania jej to bardzo 
wtedy niekomfotrowo się ją trzyma.Ja jak pisałam wcześniej używam kremu z vichy który bardzo poprawił stan mojej cery i ją rozjaśnił więc nie mogę dokładnie potwierdzić działania maseczki w tym kierunku. Opinie są zadowalające i większość ludzi uporała sie z zaskórnikami i trądzikiem. Napewno w jakiś sosób ta maseczka wspoogła moja kuracje. Drożdze w takiej formie napewno mniej uczulają niż kupione gotowe maseczki. Jestem alergiczką i naprawdę moge je polecic gdyż moja buzia jest coraz ładniejsza:). Ja nie miałam nigdy trądziku mimo to uważam że maseczka dostarcza nam cennych składników i ładnie wygładza więc warto ją stosować nawet jeżeli nie macie problemów z trądzikiem:).

A Wy używałyście? Jak się drożdże sprawdziły u Was?:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...