Obserwatorzy

piątek, 13 września 2013

Jak wybrać idealny podkład?

Cześć Dziewczyny... 
Dzisiaj przychodzę do Was z tematem o podkładach. Wiem że wiele z Was doskonale wie jak odpowiednio dobrać ten idealny ,ale też jest wiele dziewczyn które nadal ma z tym ogromny problem. Mam nadzieje że dzisiaj Wam troszkę pomogę:).
Jeżeli chodzi o mnie to uważam że idealny podkład to podstawa całego makijażu. Kiedy mamy pięknie ujednoliconą cerę do pięknego dopełnienia efektu wystarczy tusz na rzęsy, podkreślone brwi i makijaż gotowy.
KOLOR
Aby dobrać idealny kolor najpierw musimy poznać tonacje swojej skóry. Ważnie żebyś wiedziała czy Twoja skóra ma tonacje ciepłą ,zimną czy też neutralną. Wtedy zdecydowanie będzie Ci łatwiej wybrać Twój odcień. 
Ważnym elementem jest to aby podkładu nie dobierać tyle do twarzy a do dekoltu. Podkład musi zlewać się z pozostałością całego ciała. Wiec jeżeli Twoja skóra ma np. odcień zółty a na twarzy masz zaczerwienienia to nie dobieraj podkładu z różową tonacją, wybierz podkład w tonacji żółtej.
Wiadomo pory roku się zmieniają a z każdą z nich zmienia się też odcień naszej skóry. Warto więc mieć trzy podkłady aby móc je ze sobą mieszać w celu uzyskania idealnego odcienia. Pamiętajcie aby podkłady które ze sobą mieszacie były na tej samej bazie np. wody itp.
Podkład dobieramy w świetle dziennym.
Pytajcie o próbki:)
PODKŁAD DO TYPU CERY
Często jest tak ,że nawet kiedy dobierzemy swój kolor to mamy problem już z samym podkładem. Albo wysusza nam cerę ,albo też powoduje że mocno się świecimy czy też uwydatnia nasze niedoskonałości. Przy wyborze podkładu kieruj się tym jaki masz typ cery. Jeżeli Twoja cera jest sucha wybieraj nawilżające podkłady. Przy cerze tłustej wybierz lekki podkład na bazie wody który jednocześnie nawilży ale ma matowe wykończenie. Przy cerze dojrzałej która zazwyczaj jest pozbawiona blasku postaraj się wybrać podkład rozświetlający który ją rozpromieni.  Pamiętaj tylko że te ostatnie podkreślają niedoskonałości.

WAŻNE
...jest to aby przy chęci uzyskania mocnego krycia nie przeciążyć cery. Tutaj panuje zasada ''im mniej tym lepiej''. Nakładaj cienką warstwę podkładu ,dzięki temu pozostanie na skórze dłużej i nie będzie spływał. Wszelakie niedoskonałości możesz zatuszować wklepując w dane miejsce korektor.

APLIKACJA
-Nawilżamy cerę kremem lub nakładamy bazę.
-Unikaj nakładania podkładu pod oczami. Obciąży on delikatną skórę która się znajduje w tym obrębie.
-Podkład wklepuj nie wcieraj. Unikniesz plam. Rób to palcami, zwilżoną gąbką lub zwilżonym pędzlem.

Pamiętajcie jednak, że najważniejsza jest pielęgnacja i odpowiednie dbanie o swoją cerę.
Jeżeli post okazał się dla Was przydatny to dajcie znać:). A może macie jakieś swoje indywidualne sposoby na dobór podkładu? Podzielcie się:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...