Obserwatorzy

wtorek, 9 kwietnia 2013

Makijaż krok po kroku pędzlami Lenka cosmetik:)

Cześć Dziewczyny!
Dzisiaj tak jak obiecałam przychodzę z makijażem który wykonalam pędzlami jakie ostatnio kupiłam czyli Lenka cosmetik. Pokażę Wam jak go wykonać krok po kroku. Wybaczcie mi jednak kiepskie ujęcia ale nie jestem dobra w strzelaniu sobie sweet foci od ręki więc i z ujęciem oka było ciężko:P. Makijaż robiłam jużkilka dni temu ale dopiero teraz się zebrałam z postem:).

A więc zaczynamy.
Na początek warto przygotować cerę. Nawilżamy.Jeżeli komuś zależy na twałości to nakładamy bazę pod podkład...jeśli baza jest nawilżająca to nie musimy wcześniej nic nakładać.Nakładamy podkład.Korektor.Puder.

Przechodzimy do oka:
 1.Na całą powiekę nakładamy bazę w celu dobrego przywarcia cienia. Baza również pozwala nam aby cień dłużej zachował się na powiece i nie zbierał w załamaniu oraz pozwoli wydobyć nam większy pigment z cienia. Więc same zalety:).

2.Na całą powiekę nakładamy cień bazowy(matowy). Ja nałożyłam w kolorze bardziej waniliowym więc pozwoliłam go sobie położyć aż do łuku brwiowego aby później już do niego nie wracać.

3.W załamaniu powieki w zewnętrznym kąciku nakładamy matowy fioletowy cień i przeciągamy go wzdłuż zagłębienia całego oka prawie do wewnętrznego kącika. Jednak w zewnętrznym kąciku cienia ma być więcej a im bliżej wewnętrznego tym cień ma nam się bardziej rozpraszać i ma być lżejszy. Następnie rozcieramy go ku górze.

4.W zewnętrznym kąciku dokładamy jeszcze granatowy cień aby dodać makijażowi głębi. Pamiętajmy aby cienie cieniować w kształcie litery przekręconego V aby nie było białej przestrzeni w zewnętrznym kąciku. Ruchoma powieka jednak ma pozostać biała.
 5.Efekt jaki nam powstał:)

6.Nabrałam na pędzelek jasny brązowy cień wpadający w fiolet i blenduje całą górną granicę fioletowego cienia.

7.Mieszanie brązu z fioletem daje nam bardzo ładny efekt i mamy ładnie roztartą granicę.

8.Na dolną powiekę nakładamy granatowy cień ,który dokładaliśmy do zewnętrznego kącika na górnej powiece tak na 3/4 powieki i tez rozcieramy go delikatnie tym lekkim brązem.
9.W wewnętrznym kąciku nakładamy rozświetlacz lub jasny metaliczny cień. Makijaż wygląda wtedy bardzo świeżo.

10.Delikatnie brązowym cieniem podkreśliłam linię górnych rzęs.

11.Następnie podkreśliłam brwi.

12.Ostatnie kroki to bronzer, róż, rozświetlacz, tusz , pomadka i gotowe:).


A tak prezentuje się całość.


Z pędzli jestem bardzo zadowolona jedynie ten do pudru nie przypadł mi do gustu. Jest zbyt tępy i szorstki. A reszta spisuje się rewelacyjnie:)

 

Dajcie znać czy Wam się podoba:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...